Frezowanie betonu

frezowanie betonu

Frezowanie betonu najnowocześniejszym sprzętem

Firma Euro Nowak z siedzibą w Gdańsku oferuje szereg usług związanych z obrobką betonu (profesjonalne śrutowanie, frezowanie i szlifowanie betonowych powierzchni, niwelacja posadzek, wyrównywanie poziomu, ujednolicenie posadzek) na terenie calej Polski.

Zalety frezowania betonu

W wyniku procesu frezowania uzyskuje się nawierzchnię charakteryzującą się:

  • czystością, osiąganą poprzez redukcję powstałych zanieczyszczeń,
  • wytrzymałością, która pozwala utrzymać w dobrym stanie nawierzchnię przez długi czas,
  • dobrą przyczepnością, co będzie szczególnie istotne w przypadku chęci położenia kolejnych warstw, w tym przede wszystkim żywicy czy farby,
  • poprawioną estetyką, dzięki wyrównaniu i usunięciu zniszczonych fragmentów.

Przykładowe realizacje

Frezowanie betonu taras Warszawa

Frezowanie Warszawa

Inwestor z Warszawy – frezowanie tarasu

frezowanie rowkow

Frezowanie Wrocław

Inwestycja we Wrocławiu – frezowanie betonu

frezowanie gdansk

Frezowanie Gdańsk

Nieruchomość w Gdańsku – zlecenie frezowania betonu

Na czym polega frezowanie betonu?

Frezowanie betonu polega na naprawieniu nierówności w betonie i stworzeniu gładkiej, równej powierzchni, która zapewnia dużą przyczepność. Dlaczego to jest ważne?

Nieregularne lub nierówne powierzchnie betonowe są niebezpieczne dla pojazdów i pieszych. Mogą powodować ryzyko potknięcia się, słabą przyczepność opon i inne zagrożenia. Frezowanie betonu poprawia również funkcjonalność powierzchni dla pojazdów, minimalizując warunki, które powodują pisk opon, który jest zarówno irytujący, jak i szkodliwy dla nich.

Frezowanie betonu jest także świetnym sposobem na zwiększenie atrakcyjności wizualnej powierzchni betonowych. Frezowanie powoduje szlifowanie górnych warstw powierzchni i sprawia, że ​​wyglądają bardziej atrakcyjnie, usuwając plamy oleju, plamy tłuszczu i inne zanieczyszczenia. Frezowanie betonu jest bardzo podobne do wertykulacji betonu — jedyną różnicą jest materiał wirujących ostrzy, które rozdrabniają beton.

Wertykulatory do betonu zazwyczaj wykorzystują ostrza z końcówkami z węglików spiekanych, podczas gdy frezowanie betonu obejmuje ostrza z końcówkami diamentowymi.

Frezarki do betonu wykorzystują ostrza diamentowe, przymocowane do obracającego się bębna, które odłupują górną warstwę powierzchni betonu.Maszyny te doskonale nadają się do ciężkich prac związanych z odnawianiem powierzchni betonu, zwłaszcza takich, które wiążą się z odpryskiwaniem dużej ilości materiału powierzchniowego.Frezarki wycinają wyraźne linie w betonie, dzięki czemu powierzchnie są szczególnie przyczepne dla pojazdów.

Podobnie jak wertykulatory do betonu, frezarki do betonu wbijają się dość głęboko w beton, zgarniając do poł centymetra na przejście.Operacje frezowania skutecznie tworzą równe, gładkie powierzchnie, które zapewniają dużą przyczepność.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button