Naprawa lastryko

Regeneracja i naprawa lastryko

Firma Euro Nowak jako jedna z niewielu w Polsce oferuje profesjonalne i skuteczne naprawianie i regeneracje powierzchni wykonanych z popularnego lastryko.

Lastryko

Lastryko ma wiele zalet, było bardzo popularne w Polsce wiele lat temu, niemniej zaczeło przegrywać z nowinkami technicznymi z zachodu. Od pewnego czasu, inwestorzy zaczęli znowu doceniać zalety lastryko i zamiast usuwać je i zastępować np płytkami ceramicznymi, decyduje się na regenerację i naprawe. Dlaczego warto naprawiać lastryko?

  • jest bardzo odporne na ścieranie, uderzenia, zarysowania,
  • nie szkodzi mu nawet mocne promieniowanie słoneczne,
  • estetyczny wygląd,
  • odporne na warunki pogodowe oraz promienie UV,
  • idealne na tarasy i balkony – odporne na wilgoć,

Przykładowe realizacje

Lastyko z widocznymi pęknięciami

Naprawa lastryko

Z użyciem profesjonalnego sprzętu

Zregenerowane lastryko

Regeneracja lastryko

Zlecenie Warszawa

Naprawa i regeneracja lastyko

Usuwanie pęknięć

Usuwanie pęknięć lastryko

Naprawa i regeneracja lastryko

Przede wszystkim musimy podkreślić, że lastryko to sztuczny kamień. Był on bardzo popularny ze względu na swoją wysoką dostępność i stosunkowo niską cenę. Jest to mieszanka cementu, grysu i barwników, która ze względu na swój wyjątkowy wygląd znów pojawia się w nowoczesnych projektach wystroju wnętrz. Z czasem jednak lastryko się niszczy i trzeba podjąć działania, które temu zapobiegną. Czy można je regenerować? Czy w grę wchodzi naprawa lastryko?

Naprawa regeneracja lastryko

Zdecydowanie lastryko jest materiałem, który nadaje się do naprawy. Stąd też, kiedy płyta matowieje albo jej kolory stają się niewyraźne i przytłumione, to należy zacząć działać. Najprostszą i równocześnie najskuteczniejszą metodą przywrócenia lastryko dawnego blasku jest szlifowanie lastryko. W ten sposób usuwa się cienką warstwę materiału, który jest już zniszczony i nieestetyczny. Przy okazji można też usunąć niewielkie uszkodzenia np. powierzchowne rysy. Oczywiście bardzo ważne jest, by szlifowanie lastryko było przeprowadzane z dużym skupieniem. Chodzi o to, by nie ściągnąć zbyt dużej warstwy materiału oraz by pozostawić po pracy równą powierzchnię.

Do pracy przyda się szlifierka kątowa i przynajmniej dwie tarcze o różnej gradacji. W najbardziej niedostępnych miejscach można użyć też kamieni szlifierskich. Podczas pracy będzie dużo pyłu, więc najlepiej jest zadbać o stałe nawilżenie powierzchni. Wilgoć zatrzyma pył i nie będzie utrudniał prawidłowego widzenia.

Lastryko koniecznie trzeba dobrze wyczyścić. Można robić to na wiele sposobów – od stosowania specjalnych preparatów przeznaczonych właśnie do tego rodzaju powierzchni aż po zwykłe uniwersalne detergenty. W niektórych poradnikach sugeruje się też użycie roztworu wody utlenionej albo denaturat. Wiele zależy od rodzaju zabrudzeń, jaki pojawił się na materiale. W przypadku zauważenia ubytków, których nie udało się zeszlifować –  a podczas czyszczenia mogą stać się bardzo widoczne – można zalać je specjalnymi preparatami do uzupełniania lastryko.

Zajmujemy się obróbką betonu od wielu lat, więc z czystym sumieniem możemy przyznać, że nie ma on przed nami żadnych tajemnic. Dotyczy to też oczywiście lastryko – jeśli więc chciałbyś zlecić naprawę – lepiej nie mogłeś trafić

Zapraszamy do kontaktu 515-032-208

Jak działamy – regeneracja lastryko

kontakt z doradcą

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą, który udzieli wszelakich informacji na temat naprawy lastryko 515-032-208.

wycena i oferta

Po przedstawieniu wyceny i oferty i zaakceptowaniu przez inwestora, przechodzimy do ustalania terminu prac

naprawa lastryko

Doświadczona ekipa, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, rozpoczyna prace polegające na niwelowaniu uszkodzeń i rys

szlifowanie lastryko

Kolejnym etapem jest szlifowanie, czyszczenie, mycie i polerowanie powierzchni lastryko. Na tym etapie widzimy już uśmiech zadowolonego inwestora, lastryko błyszczy się jak nowe, a my przygotowujemy się do kolejnego zlecenia

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button