Śrutowanie betonu

Śrutowanie betonu na terenie całej Polski

Firma Euro Nowak oferuje usługę mechanicznej obróbki betonu – usuwanie mleczka cementowego za pomocą techniki śrutowania betonu, co pozwala na przygotowanie powierzchni przed późniejszym wylewaniem powłok oraz powstrzymuje niekorzystne konsekwencje wystąpienia mleczka cementowego na powierzchni materiału.

Śrutowanie betonu

Zalety śrutowania betonu

  • usuwanie mleczka cementowego, rdzy, cienkich powłok malarskich, znaków poziomych (np. hale, magazyny, parkingi, ulice, mosty, stalowe zbiorniki, lotniska, itd.);
  • uszorstnia oraz nadaje odpowiedni profil posadzkom, powierzchniom gładkim i niebezpiecznym ze względu na ryzyko poślizgu (np. kafelki, terakota, beton, stal, asfalt, itd.);
  • polepsza przyczepność przed położeniem następnych warstw nawierzchni;
  • stwarza nawierzchnie, która będzie skuteczniej odprowadzać wodę;
  • wykrywa wcześniej niewidoczne wady (np. pęknięcia, odparzenia) grożące rozwarstwieniem się nowo wykonanej posadzki w trakcie jej późniejszego użytkowania;
  • uzyskanie precyzyjnie wyczyszczonej powierzchni, co jednocześnie poprawia jej estetykę oraz zwiększenie wytrzymałości mechanicznej.

Przykładowa realizacja

Śrutowanie betonu
Śrutowanie parkingu

Inwestycja na zlecenie firmy Lotos

Na czym polega śrutowanie betonu?

Śrutowanie betonu, czyli mechaniczna obróbka betonu, zwana również: blastrakowanie, groszkowanie lub kulkowanie polega na wystrzeliwaniu śrutu stalowego z dużą prędkością z bliskiej odległości do betonu. Technika śrutowania polega na tym, iż śrut stalowy uderza z dużą siłą, szybko odpryskuje i trawi górną warstwę, rozbita warstwa jest następnie automatycznie zasysana do podłączonego odpylacza, podczas gdy śrut jest wciągany z powrotem do maszyny i ponownie używany.

Niezależnie od tego, czy wierzchnia warstwa jest ubitym brudem, rdzą, czy powłoką epoksydową, śrut jest w stanie ją zdmuchnąć, pozostawiając czystą, gołą powierzchnię.

Jeśli chcesz pomalować betonową powierzchnię lub położyć świeżą warstwę epoksydową lub uretanową, musi być ona czysta i wolna od starych powłok, klejów i chemikaliów.

Ma to zapewnić odpowiednią przyczepność i przedłużyć żywotność powłoki. Aby usunąć farbę lub starą żywicę epoksydową z betonu i przenieść go z powrotem na gołą powierzchnię, w większości przypadków śrutowanie jest najbardziej wydajną i skuteczną opcją.

Używając odpowiedniego rozmiaru śrutu stalowego i poruszając się ze stałą prędkością, maszyna usuwa wszelkie ślady farby, brudu, kleju lub powłoki w ciągu zaledwie jednego do dwóch przejść.

Oprócz tego, że śrutowanie jest jednym z najlepszych sposobów na szybkie uzyskanie czystej powierzchni, może również jednocześnie stworzyć bardziej szorstki profil powierzchni betonu.

W przypadku większości grubszych powłok potrzebna jest większa powierzchnia, aby uzyskać najlepsze wiązanie. Dodając teksturę do betonu i tworząc „szczyty i doliny”, zwiększasz powierzchnię i zapewniasz powłoce większą przyczepność podczas utwardzania. Nie tylko uzyskasz lepsze wyniki, ale większość producentów żywic epoksydowych zaleca śrutowanie przed każdą metodą przygotowania powierzchni przed użyciem ich powłok. Nawet jeśli planujesz pozostawić beton goły, użycie śrutownicy do stworzenia szorstkiej tekstury zapewnia bezpieczniejszą, antypoślizgową powierzchnię.

Jest to szczególnie ważne w obszarach o dużym natężeniu ruchu i na zewnątrz, aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięć i upadków

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button