Szlifowanie posadzek betonowych

Szlifowanie betonu

Szlifowanie posadzek betonowych

Firma Euro Nowak oferuje profesjonalne szlifowanie posadzek betonowych (lekkie, głębokie oraz powierzchniowe). Nasze usługi skierowane są dla klientów z całej Polski.

Zalety szlifowania betonu

W wyniku procesu szlifowania posadzek betonowych uzyskuje się:

  • odpowiedni poziom posadzki
  • estetyczny wygląd
  • gładkość powierzchni
  • gotowość posadzki do polerowania lub nałożenia nowej powłoki

Przykładowe realizacje

Szlifowanie blastrac

Szlifowanie posadzki

Z użyciem profesjonalnego sprzętu

Szlifowana posadzka

Szlifowanie betonu

Zlecenie Warszawa

Przyklad szlifowanai posadzki

Szlifowanie Wrocław

Nieruchomość we Wrocłaiu – szlifowanie

Szlifowanie betonu

Szlifowanie posadzek betonowych to doskonały sposób na usunięcie wad powierzchni, mleczka cementowego oraz uszkodzeń lakieru.

Rzeczą kluczową przy tym przedsięwzięciu jest dobór metody szlifowania i gładkości posadzki.

Szlifowanie dzielimy na lekkie, powierzchowne i głębokie.

  • Szlifowanie lekkie pozwala na usunięcie drobnych cząstek, małych nierówności oraz warstwy mleczka cementowego z powierzchni betonowej.
  • Szlifowanie powierzchowne ma na celu usunięcie mleczka cementowego i odsłonięcie drobnego kruszywa. Głębokość szlifowania ustala się na podstawie grubości warstwy mleczka cementowego, zazwyczaj poniżej 1 mm. Jeżeli warstwa zaraz pod warstwą mleczka cementowego jest słaba, szlifowanie należy kontynuować do momentu odsłonięcia twardej powierzchni betonowej.
  • Szlifowanie głębokie pozwala na usunięcie warstwy powierzchni posadzki w celu odsłonięcia chropowatego kruszywa.

Dobór metody szlifowania zależy od przeznaczenia posadzki, gęstości betonu, rodzaju spoiwa wchodzącego w skład wyrobu, który zastosowano przy poprzedniej aplikacji oraz grubości starej powłoki i jej przyczepności do podłoża.

Jeżeli powierzchnia jest porowata, zapylona, krucha i jeżeli warstwa lakieru lub farby łuszczy się, należy wybrać szlifowanie głębokie.

Szlifowanie odbywa się przy użyciu szlifierki wyposażonej w tarcze z papieru korundowego, kamieni szlifierskich lub tarcz diamentowych.

Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj szlifowania powinieneś zastosować by uzyskać oczekiwany efekt, nie przejmuj się. Nasi pracownicy posiadają bogate doświadczenie i wiedzę i zaproponują optymalne rozwiązanie w najlepszej relacji jakość/cena. Zajmujemy się obróbką betonu od wielu lat, więc z czystym sumieniem możemy przyznać, że nie ma on przed nami żadnych tajemnic.

Zapraszamy do kontaktu 515-032-208

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button