Usuwanie linii

Mechaniczne i chemiczne usuwanie linii

Wywodząca się z Gdańska firma Euro Nowak oferuje usługę skutecznego usuwania linii (oznakowania poziomego) z zastosowaniem technik chemicznych bądź mechanicznych – w zależności od potrzeb oraz powierzchni. Euro Nowak wykonuje usuwanie oznakowania na ternie całej Polski

Nasza oferta w zakresie usuwania linii oznakowania poziomego:

Likwidacja oznakowania poziomego w garażach, halach garażowych oraz na parkingach podziemnych i zewnętrznych
Usuwanie linii drogowych na autostradach
Usuwanie pasów drogowych niezależnie od techniki ich wykonania (cienko i grubowarstwowe)
Usuwanie linii oraz usuwanie oznaczeń z posadzki betonowej
Usuwanie oznaczeń z posadzki żywicznej
Usuwanie oznakowania poziomego wodą pod wysokim ciśnieniem
Usuwanie oznaczeń w obiektach przemysłowych

Usuwanie oznaczeń – jakie techniki stosujemy

Istnieje wiele powodów i miejsc, gdzie klienci zlecają nam usuwanie oznaczeń. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu, wiedzy oraz sprzętowi, jesteśmy w stanie usunąć oznaczenia z autostrad, wjazdów, obiektów przemysłowych, hal magazynowych, placów z wykorzystaniem następujących technik:

  • chemiczne usuwanie oznaczeń – użycie specjalistycznych środków chemicznych z zachowaniem najwyższych standardów przepisów bezpieczeństwa i BHP umożliwiających usunięcie starych powłok, zebranie ręcznie urobku, utylizację
  • fizyczne usuwanie oznaczeń (frezowanie, szlifowanie, polerowanie) – mechaniczne zdarcie niechcianej warstwy z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi (szlifierek, frezarek). Metoda inwazyjna, wymagająca zazwyczaj szlifowania powierzchni
  • wysokociśnieniowe usuwanie oznaczeń wodą – usuwanie oznaczeń z kostki, asfaltu, betonu, profesjonalnymi myjkami wysokociśnieniowymi (nie mającymi nic wspólnego z domowymi „Karcherami”. Metoda ta jest bezpieczna dla środowiska, nie inwazyjna

Przykładowa realizacja

Usuwanie linii – oznakowania poziomego

Oznakowanie poziome posadzki polega na ręcznym lub maszynowym malowaniu oznaczeń BHP w postaci linii ciągów komunikacyjnych i transportowych, znaków i piktogramów BHP przy użyciu specjalistycznych farb.

Usuwanie oznakowania poziomego polega na zastosowaniu metody chemicznej lub mechanicznej. W zależności od podłoża, na którym znajdują się oznaczenia.

Nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół ocenia najpierw rodzaj narziechni, sprawdza jej stan, a następnie konsultuje z inwestorem rodzaj stosowanej techniki usuwania oznaczenia poziomego, tak by wykonać pracę w jak najszybszych czasie z najkorzystniejszym stosunkiem ceny do jakości.

Używamy tylko najefektywniejszych środków i nowoczesny sprzęt

Metoda chemiczna wykorzystywana jest zazwyczaj na posadzkach w halach magazynowych i produkcyjnych, gdzie znajduje się beton zacierany na gładko, powierzchniowo utwardzany.

Metoda ta polega na naniesieniu specjalistycznego preparatu chemicznego (niedostępnego w sprzedaży detalicznej) na powłokę, którą chcemy usunąć. Po odpowiednim czasie następuje rozpuszczenie, rozluźnienie. Powłokę należy zebrać i oddać do utylizacji.

Metoda mechaniczna wykorzystywana jest na drogach oraz zewnętrznych terenach wokół obiektów przemysłowych, handlowych oraz drogach.

Metoda ta wymaga użycia specjalistycznego sprzętu: szlifierek, frezarek lub śrutownic. Narusza wierzchnie warstwy podłoża, polega na zeszlifowaniu/zdarciu oznakowania poziomego wraz z częścią podłoża.

Jak wygląda procedura usuwania oznakowania poziomego?

Kontakt z doradcą

Zapraszamy przedsiębiorstwa i inwestorów do kontaktu z naszym doświadczonym doradcą specjalizującym się w usuwaniu oznaczeń z powierzchni poziomych pod numerem 515-032-208.

Wycena usuwania oznakowania

Po zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi obszaru, powierzchni, zapoznaniu się ze zdjęciami, nasz zespół przygotowuje ofertę i przedstawia ją inwestorowi. Możliwe, że wymagana będzie wizyta naszego pracownika, by ocenić zakres prac, niemniej każde zlecenie rozpatrywane jest indywidualnie i czasami wystarczają podstawowe informacje dostarczone przez telefon.

Wybór techniki usuwania oznakowania

Nasz wykwalifikowany zespół jest w stanie zaproponować najbardziej efektywną technikę usuwania oznakowania poziomego. W zależności od powierzchni i tego co ma być usunięte, może to być technika wodna, chemiczna bądź fizyczne usunięcie oznakowań profesjonalnym sprzętem. Zawsze staramy się by wybrana technika była nie tylko skuteczna w danej sytuacji, ale rownież o doskonałym stosunku ceny do jakości i osiągniętych efektów

Co dalej?

Kolejne kroki zależne są od oczekiwań klienta. Czasami zlecenie dotyczy tylko usunięcia oznaczeń, czasami klient życzy sobie by np pokryć powierzchnię antypoślizgową farbą. Ustalamy indywidualnie z każdym klientem.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button